17 Kas 2020

FARİD FARJAD'DAN SEÇMELER...


"Kemanı konuşturan Adam" sözcüklere de can veriyor:

***Güzel insan aramak ile "insandaki güzelliği aramak" arasında derin bir fark vardır. 

***Güzel konuşmak, ince düşünmek, halden anlamak, sevmek, düşeni kaldırmak, ağlayanı güldürmek, sarılmak hep bedava biliyor musunuz?

*** Birinin hayatına, birinin üzüntüsüne, birinin mutluluğuna, birinin ruhuna, birinin eline, yüzüne, sırtına , omuzuna, yüreğine bazen söz, bazen göz, çoğu zaman kalbinizle minicik de olsa tüm samimiyetinizle dokunun.

*** Biraz vicdan, biraz bahar, biraz yağmur, biraz hayal, birkaç kitap, çokça umut, herkese iyi gelir.

*** Acı diyorum efendim, o da evrensel olmalı ; Bir çocuğun eline diken batsa , insanoğlu yanmalı.

Farid  FARJAD

 

2 yorum:

 1. Makbule Hanım, merhaba. Son yazıma yorumunuzdan buraya geldim fakat ben sizi daha önce takip ediyordum ve kesinlikle bırakmadım. Ancak bu blog hesabınızda yokum. O yüzden şaşırdım. Instagrama'a ağırlık verdiğinizi, buralarda olmadığınızı zannediyordum ben de. Halbuki burada da yazmaya devam ediyorsunuz. Nasıl oldu böyle? İki sayfanız mı vardı yoksa ben bir şekilde takipten mi çıkmışım? Dediğim gibi isteğimle takibi bırakmam mümkün değil.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Son cümlenizle nasıl duygulandım bilseniz. Mutluluğun ağır bastığı bir duygulanma idi bu. Çok severek izlediğim bir blog yazarı idiniz. "idiniz" diyorum, çünkü uzun bir süredir karşılaşmadık. Mümkün mü hesaptan çıkarmam, sizi sayfamda görmek sevindirir beni.
   Blog benim ilk göz ağrım .Yazmayı hiç bırakmadım. Ama bir ara Instagrama ağırlık verdim, haklısınız. Yazları iki ay kadar yaylaya çıkıyoruz. İnternet çok sağlıklı değil. Bloğu çok kullanamadım .Eğer halen istekliyseniz lütfen yol arkadaşlığına devam edin.
   Gönül dolusu sevgiler.

   Sil